U periodu od 07. 05. do 10.05. održan je III regionalni forum Sindikata zdravstva jugoistočne Evrope u Sarajevu.
Tema sastanka bila je ,, prepoznavanje rada u zdravstva kao rada u otežanim uslovima".
U našoj prezentaciji na ovu temu, akcentovali smo teške uslove rada u specijalnoj bolnici ,,Dobrota", kao i čestu pojavu nasilja nad zdravstvenim radnicima. Na našu radost forumu su se pridružili i dva regionalna sindikata iz zdravstva Albanije. Posebno interesovanje i iznešenu problematiku, interesovao je Sindikat zdravstva iz Ankare - Turska.

